Loodussõbralik kool

1. novembril 2012 stardib üle-eestiline üldhariduskoolidele suunatud pandipakendite kogumiskampaania, mille eesmärgiks on suurendada koolipere keskkonnaalaseid teadmisi ja tutvustada õpilaste ja õpetajate vahetu kogemuse kaudu pakendite taaskasutusse suunamise tähtsust.

Selguse mõttes olgu öeldud, et kampaania käigus kogutavad pandipakendid on pandimärgi ehk tagatisrahaga koormatud jookide plastpudelid ja plekkpurgid, mis tavaolukorras  on tagastatavad taaratagastuspunktis.

Koolist kampaania käigus taarapunkti ei saa, küll aga võimaldatakse meie poolt jagatavate spetsiaalsete tarvikute abil koolile pakendite kogumine. Kampaania jooksul Eesti üldhariduskoolides kokku kogutud pakendid suunatakse täies ulatuses taaskasutusse. Iga kampaaniaga liitunud kool saab kokku kogutud pandipakendite tagatisraha endale, kasutades seda koolile sporditarvete ostmisel.

Kaks enim pakendeid kogunud kooli (pakendeid tükiliselt ja pakendeid õpilase kohta enim kogunud) võidavad unikaalse spordipäeva koos Eesti spordikangelastega, kelleks on olümpiavõitjast kettaheitja Gerd Kanter, kergejõustiklane Grit Šadeiko ja jalgpallur Mart Poom.

Viis kuud vältava kampaania vaheauhinnana külastab järgmise aasta jaanuaris viite kõige rohkem pakendeid kogunud kooli AHHAA teadusteater. Etendused toimuvad kokkuleppel auhinna võitnutega pärast  talvevaheaega.

Lisaks on Sportland jaanuaris kahele ja aprillis kolmele kummagi kategooria parimale koolile välja pannud korv- või jalgpalle (ühe kooli kohta 3 tk). Samuti pakub Sportland kampaania lõppedes kampaanias osalevatele koolidele vähemalt 30% allahindlust sporditarvete ostmisel. Vastavad pakkumised ja allahindlused leiad siit ja neid vahendab Sportland.

Kutsume teid üles koguma pandipakendeid ja osalema suurimas spetsiaalselt koolidele suunatud keskkonnateadlikkuse tõstmise projektis. Lisaks keskkonnahoiule ühendab kogumisaktsioon koolipere kambavaimu liikumaks ühise eesmärgi nimel. Olgu selleks eesmärgiks siis spordipäev, teadusteater, pallimängu komplekt või mõni muu sporditarve.

Kampaania kanalid

Kõik kampaaniat puudutav info ja loendustulemused on kättesaadavad kampaania koduleheküljel https://eestipandipakend.ee/loodussobralikkool.

Keskkonnateadlikud koolid saavad kokku Facebookis aadressil www.facebook.com/EestiPandipakend.

Täiendavate küsimuste tekkides palume kirjutada aadressile info@eestipandipakend.ee.
Teile vastatakse hiljemalt 2 tööpäeva jooksul. Telefoni teel saab infot numbril 6850013.