Pakendiettevõtja

 

Kes on pakendiettevõtja?

Pakendiettevõtja on see, kes majandus- või kutsetegevuse käigus pakendab kaupa, veab sisse või müüb pakendatud kaupa. Nendeks on jookide tootja, maaletooja, kaubamärgi omanik.

Mis kohustused annab pakendiettevõtja EPP-le üle?

Pakendiettevõtja annab EPP-le üle järgmised kohustused:

 • pakendite kogumine kogu Eesti Vabariigi territooriumil ja kogutud pakendite taaskasutamine (taaskasutamise korraldamine) kooskõlas kohalduvas õiguses sätestatud nõuetega;
 • pakendite tagasivõtmine jaemüüjatelt;
 • pakendiaktsiisi seadusest tulenevate pakenditega seonduvate pakendiettevõtja kohustuste täitmine, sealhulgas pakenditelt pakendiettevõtja arvel aktsiisimaksu maksmine kohalduvas õiguses ettenähtud juhtudel ja korras.

Millised pakendid käivad pandi alla?

 • Õlu

  ÕLU (olenemata etanoolisisaldusest) on linnastest või linnastest ja linnastamata materjalist, humalatest ja veest pärmi abil kääritamisel valmistatud jook, mis võib olla pastöriseeritud.

 • Vähese etanoolisisaldusega alkohoolne jook

  VÄHESE ETANOOLISISALDUSEGA ALKOHOOLNE JOOK on alkohoolne jook etanoolisisaldusega kuni 6 (kaasa arvatud) mahuprotsenti (näiteks LongDrink, alkoholikokteilid jne). Kõik, mis on etanoolisisaldusega üle 6%, ei kuulu tagatisraha alla (v.a õlu, siider ja perry).

 • Siider

  SIIDER (olenemata etanoolisisaldusest) on alkohoolne jook, mis on valmistatud õunamahla või kontsentreeritud õunamahla lahjendamisel saadud mahla või nimetatud mahlade segu täielikul või osalisel kääritamisel. Siidri valmistamisel võib lisada piiratud koguses pirnimahla, vett ja suhkrutooteid enne või pärast kääritamist ning värsket või kontsentreeritud õunamahla pärast kääritamist.

 • Perry

  PERRY (olenemata etanoolisisaldusest) on alkohoolne jook, mis on valmistatud pirnimahla või kontsentreeritud pirnimahla lahjendamisel saadud mahla või nimetatud mahlade segu täielikul või osalisel kääritamisel. Perry valmistamisel võib lisada piiratud koguses õunamahla, vett ja suhkrutooteid enne või pärast kääritamist ja värsket või kontsentreeritud pirnimahla pärast kääritamist. Perry võib olla karboniseeritud teisese kääritamise või süsihappegaasi lisamise teel.

 • Karastusjook

  KARASTUSJOOK on jook, mille nomenklatuuri on rahandusminister kehtestanud vastavalt EÜ Nõukogu määrusele 2658/87/EMÜ tariifi- ja statistikanomenklatuuri ning ühise tollitariifistiku kohta (EÜT L 256, 07.09.1987, lk 1–675)

  • kääritamata, piirituselisandita marjamahlad, puu- ja köögiviljamahlad (k.a viinamarjavirre), suhkru- või muu magusainelisandiga või ilma, mille kombineeritud nomenklatuuri esimesed neli numbrit on 2009;
  • vesi, k.a looduslik ja tehislik mineraalvesi ja gaseeritud vesi, suhkru- või muu magusainelisandita ja maitse- ja lõhnaaineteta; jää ja lumi, mille kombineeritud nomenklatuuri esimesed neli numbrit on 2201;
  • vesi, k.a mineraalvesi ja gaseeritud vesi, suhkru- või muu magusainelisandiga või maitse- ja lõhnaainetega, ja muud mittealkohoolsed joogid, mille kombineeritud nomenklatuuri esimesed neli numbrit on 2202.