Loodussõbraliku kooli kampaania ühendab keskkonnahoiu ja spordi

05.11.2012

Täna algas üle-eestiline Loodussõbraliku kooli kampaania, mille eesmärk on suurendada laste keskkonnaalaseid teadmisi ja huvi spordi vastu.

Täna toimunud Loodussõbraliku kooli avaüritusel tutvustasid Gerd Kanter ja Grit Šadeiko koos Eesti Pandipakendi tegevjuhi Rauno Raaliga järgmise aasta kevadeni vältavat kampaaniat.

„Iga kampaaniaga liitunud kool saab kogutud pandipakendite tagatisraha täies mahus endale. Ainus tingimus on, et seda kasutataks koolile sporditarvete ostmiseks. Koolist kampaania käigus taarapunkti ei saa, küll aga anname vahendid ja igakülgset abi pakendite kogumiseks. Kõik transpordi- ja muud kogumisega seotud kulud kannab Eesti Pandipakend,“ ütles Eesti Pandipakendi tegevjuht Rauno Raal.

Kampaanias saavad osaleda kõik Eesti üldhariduskoolid võisteldes omavahel pandimärgiga varustatud plastpudelite ja plekkpurkide kogumises. Kaks kõige rohkem pakendeid kogunud kooli võidavad unikaalse spordipäeva koos Eesti spordikangelastega, kelleks on olümpiavõitja Gerd Kanter, kergejõustiklane Grit Šadeiko ja jalgpallur Mart Poom.

„Tahtsime lastele pakkuda enneolematu ja unustamatu kogemuse. Olen kindel, et spordipäev olümpiavõitja ning teiste Eesti spordikangelastega ju seda on,“ ütles Raal.

Kampaania kestel tehakse regulaarseid kokkuvõtteid ning koostatakse edetabel koolidest, kus on kõige rohkem pakendeid kogutud nii kokku kui õpilase kohta. Kui kampaania peaauhinnaks on uutmoodi spordipäev, siis viis kuud vältava kampaania vaheauhinnaks on jaanuaris viite kõige rohkem pakendeid kogunud kooli külastav
AHHAA teadusteater.

„Soovime, et lapsed ka väljaspool Tallinna ja Tartut saaksid osa põnevatest algatustest ja tegemistest. Selleks oleme kampaaniasse kaasanud AHHAA teadusteatri, mis sõidab usinamatesse koolidesse ja näitab, kui põnev on teadusmaailm,“ ütles Raal.

Loodussõbraliku kooli kampaaniagaon oodatud liituma kõik Eesti üldhariduskoolid.

 

Lisainformatsioon:

Rauno Raal
Tegevjuht
Eesti Pandipakend
Tel: 5169788
E-post: rauno@eestipandipakend.ee

Tagasi