Selgusid Eesti kõige loodussõbralikumad koolid

17.04.2013

Eesti Pandipakendi korraldatud Loodussõbraliku kooli kampaania tulemusel kogusid Eesti üldhariduskoolid kokku 44 000 pandipakendit. Kõige loodussõbralikumad koolid olid Aruküla Põhikool ja Keeni Põhikool.

Eesti Pandipakendi tegevjuhi Rauno Raali sõnul võttis Loodussõbraliku kooli kampaaniast osa 70 kooli üle Eesti, kes võistlesid omavahel kahes kategoorias ning kogusid üheskoos kokku ligikaudu 44 000 pandipakendit.

Kõige enam pandipakendeid kogusid Aruküla Põhikool (5346), Eesti Rahvusvaheline Kool (2786) ja Palupera Põhikool (2166).

Ühe õpilase kohta koguti kõige enam pandipakendeid Keeni Põhikoolis (34,37 pakendit), Tartu Rahvusvahelises Koolis (13,58 pakendit) ja EBS Gümnaasiumis (12,73 pandipakendit).

Mõlema kategooria parimad – Aruküla Põhikool ja Keeni Põhikool – võitsid lisaks loodussõbraliku kooli tiitlile ka unikaalse spordipäeva Eesti spordikangelastega.

Lisaks kingib Sportland kuuele parimale koolile kolm jalg- või korvpalli ning kõik kampaanias osalenud koolid saavad kokku kogutud pandipakendite tagatisraha endale sporditarvete ostmiseks.

„Lisaks pakendikogumise võistlusele toimusid 23 selleks soovi avaldanud koolis  Eesti Pandipakendi ja keskkonnateemalised tunnid, kus õpilastele tutvustati pandisüsteemi, räägiti pakendite taaskasutamise tähtsusest, näidati õpetlikke videolõike ja viidi läbi põnevaid viktoriine,“ selgitas Raal.

Ta lisas, et praktilistes tundides said õpilased teada  huvitavaid fakte pakendite kogumisest kui ka katsuda plastikpudeli helbeid ja graanuleid, millest toodetakse näiteks fliisipusasid või uusi plastpudeli toorikuid.

Loodussõbraliku kooli kampaania eesmärgiks oli suurendada koolipere keskkonnaalaseid teadmisi ja tutvustada õpilaste ja õpetajate vahetu kogemuse kaudu pakendite taaskasutamisse suunamise tähtsust.

Kampaania algas eelmise aasta novembris ja kestis kokku 5 kuud. Kõik üldhariduskoolides kokku kogutud pakendid suunati täies ulatuses taaskasutusse.

Rohem informatsiooni kampaania kohta ning ülevaade kogumistulemustest: https://eestipandipakend.ee/loodussobralikkool/

Lisainformatsioon:
Kerttu-Liina Urke
Eesti Pandipakendi turundusjuht
E-post: kerttu-liina@eestipandipakend.ee
Tel: +372 56949279

Tagasi