Tarbija

Mis on Eesti Pandipakend?

Eesti Pandipakend on 2005. a loodud tootjavastutusorganisatsioon, mis tegeleb tootjate, maaletoojate ja kaupmeeste pakendite taaskasutuse korraldamisega. Meie ülesandeks on üle-eestiliselt hallata ja korraldada pandipakendite kogumist, transporti, sorteerimist, loendamist ja taaskasutamist ehk tegeleme vee, karastusjoogi, siirupi, õlle, siidri, perry ja alkohoolse joogi plast-, klaas- ja metallpakenditega.

Milleks on vaja Eesti Pandipakendit?                          

Aastaid tagasi oli võimalik viia klaaspakendid kas taarapunkti või lihtsalt minema visata. Suur osa kasutatud plast- ja metalltaarast jäeti aga lihtsalt metsa alla, sest koguti ainult klaaspakendeid, plastikul ja metallpurgil puudus väärtus.

2005. aastal loodud pandisüsteemi tõttu on Eestimaa metsad ja mererannad muutunud silmanähtavalt puhtamaks.

Tea, et iga plastist, metallist või klaasist joogipakendit on võimalik taaskasutada selle asemel, et jätkuvalt uut toorainet raisata!

Miks on vaja pakendeid tagastada?

Kas sa tahad, et meie maa oleks ka tulevikus kauni puhta loodusega  ja elamiskõlblik? Kui jah, siis peab keskkonda säästma juba praegu.  Kui tagastad pandiga koormatud joogipakendid kaupluste lähedal asuvatesse ja selleks ettenähtud vastuvõtu kohtadesse, saab neid taaskasutada. Nii võidad Sina kui ka keskkond, sest nii säästad loodust ja muudad selle puhtamaks.