Pakendi registreerimine

Informatsioon pakendite kohta tuleb edastada pakendiettevõtja teenusjuhile iga kord, kui:

 • Kustutatakse pakendiregistris registreeritud pakend (tootmine ja/või müük lõpetatakse)
 • Muutub vöötkood juba registreeritud pakendil (uus kood tuleb registreerida)
 • Muutub juba registreeritud pakendi kuju
 • Registreeritakse uus pakend
 1. E-keskkonna kaudu on vaja esitada igale registreeritavale tootele taotlus.
 2. Pakendi testimiseks tuleb Eesti Pandipakendisse (edaspidi EPP), aadressile Visase 18, 11415, Tallinn, toimetada füüsilised näidised:
  • 2 plekkpurki ühe tooteartikli kohta;
  • 3 plastpudelit ühe tooteartikli kohta;
  • 3 klaaspudelit ühe tooteartikli kohta.
 3. Testitulemused saadetakse reedel e-maili teel

Kui pakend ja vöötkood vastavad nõuetele, on pakend registris järgmise nädala neljapäevaks. Pakendiettevõtjat teavitatakse müügiloa alguskuupäevast e-maili teel.

Pakendiettevõtjat teavitatakse e-maili teel, kui pakend või vöötkood ei vasta nõuetele. Nõuetele mittevastav vöötkood on vaja üle kleepida. Kleebiste tellimusi saab esitada EPP kaudu.

Kui registreeritaval pakendil puudub EPP Märk, peab pakendiettevõtja tellima spetsiaalsete turvatunnustega EPP Märgi EPP-lt. 

NB! Kangemaid alkohoolseid jooke iseloomustab pakendi disaini mitmekesisus ja mittestandartne kuju. Juhul kui enne pakendi registreerima asumist on alust arvata, et pakend võib taaraautomaadiga vastuvõtuks olla liialt lapik, kandiline, ebasümmeetriline või pikk, siis palume saata pakendist fotod pakendiettevõtja teenusjuhi e-postile suzanne@eestipandipakend.ee. Esmaste fotode järgi proovime anda hinnangu, kas sellist pakendit on üldse võimalik pandisüsteemis registreerida. Juhul kui fotode järgi hinnangut anda ei õnnestu, palume edastada ka näidise.

Pakendi sobivusel süsteemi on võimalik algatada tavapärane pakendi registreerimise protsess.