Taaratagastuspunktis viirusnakkuse leviku tõkestamine

25.03.2020

Eriolukorrast tulenevalt palume kauplustel pöörata veelgi suuremat tähelepanu taaratagastuspunktide desinfitseerisele.

Täna, 25.03.2020 kinnitas Keskkonnaministeerium taaskasutusorganisatsioonile Eesti Pandipakend, et hoolimata kaubanduskeskuste sulgemisest, jääb pakendiseadusest tulenevalt toidupoodidele kohustus tagada pandipakendite tagasivõtmine tarbijatelt kaupluse lahtioleku kellaaegadel.

Vastavalt Terviseameti juhenditele on COVID-19 nakkushaigus, mis levib inimeselt inimesele õhu teel piisknakkuse või saastunud pindade kaudu. Viirus püsib saastunud metall-, plast- ja roostevabadel pindadel kuni 72 tundi, poorsetel materjalidel nagu paberil ja papil kuni 24 tundi.

Palume kaupluse klientide ja töötajate turvalisuse huvides järgida taaratagastuspunktis Terviseameti poolt nimetatud tõhusaid puhastamisviise:

  • Puhasta puutepindasid ja määrduvaid esemeid tavapärasest sagedamini ja regulaarselt. Eriti näiteks kliendialal paiknevat taaraautomaadi esikülge ja puuteekraani, ruumi seinasid, põrandat, ukselinke ning muid seal sagedasti kasutatavaid puutepindasid ja esemeid. Nende puhastamine on mõistlik iga 2-4 tunni järel.
  • Vajalik on märgkoristus pinnal olevast mustusest (sh mikroorganismidest) lahti saamiseks.
  • Tagage palun klientidele ja töötajatele võimalus käte desinfitseerimiseks või/ja pesuks taaratagastuspunktis.
    2005. aastal varustas Eesti Pandipakend 500 selleks soovi avaldanud taarapunkti käte desinfitseerimisvahenditega. Teie desinfitseerimisvahu tellimusi täidab jätkuvalt Pireka Eesti OÜ, seda aadressil tellimus@pireka.ee või telefonil 6 799 230.
  • Tuulutage taaratagastuspunkti, et tagada piisav ventilatsioon.

Kaupluse taaratagastuspunkti külastaja meelespea on sarnane poes käimisega: külasta taaratagastuspunkti üksi, desinfitseeri käsi ja kui oled tõbine, jää koju.

Tagastuspunkti puhtust ja heakorda mõjutab ka pandipakendi tagastaja enda käitumine. Kahjuks tuleb ette olukordi, kus pakendi põhja jäänud joogitilk hoopis tagastuspunkti põrandale kallatakse või nende transportimiseks kasutatud kilekotid laiali pillutakse. Oleme ka ise keskkonnast hoolivate taaratagastajatena taaratagastuspunktides viisakad ja hoolivad.

 

Ilusat homset
Üld +372 647 0010
tellimus@eestipandipakend.ee
eestipandipakend.ee

Tagasi